دانستنی های خامه قنادی

دانستنی های خامه قنادی

دانستنی های خامه قنادی

خامه قنادی یکی از پرمصرف ترین لوازم شیرینی پزی و پخت کیک است که این روزها خانم های بسیاری به دنبال استفاده از آن هستند. شما هم اگر می خواهید از خامه قنادی استفاده کنید بهتر است 4 نکته زیر را بدانید.

  • یکی از راه هایی که کمک می کند خامه بهتر فرم بگیرد، این است که پره های همزن و ظرفی که می خواهید خامه را در آن فرم بدهید، کاملا سرد و عاری از چربی و کاملا تمیز باشد.

 

  • اگر به هر علتی خامه ای که از فریزر خارج کرده اید و زمان زیادی در یخچال گذاشته اید خیلی شل شده به ویژه در تابستان که محیط بیرون گرم است، نیم ساعت قبل از هم زدن خامه را در فریزر قرار دهید تا کاملا سرد باشد . اگر ظرف خامه گرم باشد، خامه فرم نمی گیرد.

 

 

  • ظرف خامه که قرار است در آن خامه فرم داده شود، بهتر است شیشه ای ، فلزی یا چینی باشد. اگر ظرف پلاستیکی باشد، چربی خامه را جذب می کند و فرم نمی گیرد و چربی در ظرف پلاستیکی خوب پاک نمی شود .

 

  • هیچ وقت خامه فرم داده شده را در فریزر قرار ندهید. فقط به مقداری که نیاز دارید خامه را فرم دهید زیرا بعد از فرم دهی به هیچ عنوان برای کاور یا تزیین قابل استفاده نیست اگر به هر دلیلی نتوانستید خامه را فرم دهید و خامه تان فرم نگرفت، آن را در ظرف درب دار در فریزر قرار دهید تا بعدا با همین خامه انواع دسر یا بستنی تهیه کنید.

 

تفاوت خامه های اسپری ای با خامه های معمولی چیست؟

گاهی می توان گاز بی اثری را داخل کپسولی با فشار بالا حبس کرد و محصولی مانند خامه، روغن، عطر یا… را هم درون آن کپسول ریخت. در این صورت با فشار دادن دکمه کپسول و همزمان با خارج شدن گاز، محصول مورد نظر هم از آن خارج می شود. این کار، کاری لوکس است که تنوع فروش و سبد خرید مشتری را بالا می برد و از طرفی هم می تواند باعث آسان تر شدن انجام برخی کارها مانند استفاده از خامه برای تزئین کیک و شیرینی شود. خامه هایی که به صورت اسپری در بازار وجود دارند، نسبت به خامه های معمولی مزیت یا ضرر خاصی ندارند؛ چون به هر حال محصول نهایی، خامه است

فساد خامه را چطور می توان تشخیص داد؟

امکان اکسیدشدن چربی خامه در اثر باز شدن بسته بندی آن وجود دارد. معمولا تغییر طعم و بوی خامه به صورت تلخ و ترش شدن از راحت ترین روش های پی بردن به فساد آن است؛ فسادی که باعث به مخاطره افتادن سلامت مصرف کننده می شود. خامه حاوی آب، املاح، ویتامین ها و پروتئین نیز است و می تواند به شدت به وسیله میکروب ها فاسد شود، بنابراین بهتر است خامه هایی با بسته بندی های کوچک تر بخرید و آنها را پس از باز شدن درشان سریع مصرف کنید.


نویسنده: شرکت امید ایرانیان تاریخ: 10:30:09 3-12-1399

ارسال نظر